Warka gościnna dla kolarzy

ŻTC

Wpis dodano: 28-08-2017

10. etap cyklu ŻTC BIKE RACE przeszedł już do historii. Rywalizacja pełna sportowych emocji miała miejsce w Warce, w minioną niedzielę.

Warecki etap cyklu ŻTC BIKE RACE rozegrany został na 29-kilometrowej rundzie. START i META – zlokalizowane zostały w centrum miasta na rynku przed Urzędem Miasta – od startu ulicą Senatorską i następnie Warszawską – do ronda Jana Pawła II – dalej ul. Puławską wyjazd z Warki drogą 731 – przez Piaseczno do Dębnowoli gdzie skręcamy w prawo i przez Klonową Wolę i Przylot dojazd do drogi 79, w którą zawodnicy skręcali w prawo – przez most na Pilicy do Mniszewa, gdzie skręt w prawo i przez Zagroby, Rozniszew, Zakrzew dojazd do drogi 730, następnie skręt w prawo. Po przejechaniu mostu z ul. Mostowej skręt w lewo w ul. Nowy Zjazd i w prawo w Aleję PTTK – podjazd do góry do ul. Farnej, w którą w lewo i po skręcie w prawo meta.

Najmłodsi zawodnicy w rywalizacji w ramach SUPER PRESTIGE mieli do przejechania 116 kilometrów. W M20 zwyciężył Michał Cąpała (RMF), drugi na mecie zameldował się Adam Skowroński (SPKiTR PELETON), a tuż za nami uplasował się – Mateusz Mikulski (V-Max Mińsk Mazowiecki). Zaś w M30 na przysłowiowym pudle stanęli – Paweł Czarnecki (KK Żoliber), drugi był Adam Studziński (SKINLINE ŻTC Żychlin), a trzeci Sylwester Matusiak (Michelin Bloomnet Team). W kategorii RED, a zatem zawodników starszych, ale jadących najdłuższy dystans, najlepszy był Zenon Witkowski przed Piotrem Musiałowskim.

W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września. Kolarze już 3 września rywalizować będą w 11. etapie cyklu w Żyrardowie, będzie to wówczas finałowa część zmagań. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.