Mistrzostwa Polski w Serocku czyli jednak się da

ŻTC

Wpis dodano: 24-07-2017

Za nami Mistrzostwa Polski masters i cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Można byłoby rzecz zawody jak zawody, ale jakoś obok tych w Serocku nie da się przejść zupełnie obojętnie.

Już sama frekwencja podczas rywalizacji w Serocku robi wrażenie. To z pewnością duży sukces organizatora zawodów, ale cieszy ona podwójnie, bo to oznacza, że rośnie popularność kolarstwa nad Wisłą. Nie da się ukryć, że takie imprezy jak ta dzisiejsza przyczyniają się do jej wzrostu, bo to spora promocja dyscypliny w mniejszych ośrodkach miejskich. Do tego sukcesy polskich kolarzy na arenie międzynarodowej jak wczorajszy triumf Macieja Bodnara i Michała Kwiatkowskiego to woda na młyn dla szosowej jazdy.

Chciałbym zwrócić szczególną uwagę na zrobienie oddzielnej klasyfikacji dla osób nie posiadających licencji i w ogóle dopuszczenie ich do startu w ramach imprezy dla masters i cyklosport. Wydaje się, że organizacja Mistrzostw dla Amatorów to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Wielu entuzjastów ścigania się dostrzegło ten element i chętnie wzięło udział w zawodach. Co więcej wielu z nich zapowiedziało, że wyrobi sobie licencję, zatem tego typu imprezę należy traktować jako przedsionek do wejścia do mastersów, czy cyklosport.

Warto również spojrzeć na sam aspekt organizacyjny, pierwszy z brzegu przykład to podział na kategorie wiekowe. Ścigano się z osobami w tym samym wieku, zatem nie było sytuacji, w której młodszy kolarz ciągnął za sobą starszego. Zresztą Ci starsi mogli przypomnieć sobie lata młodości, gdy rywalizowali wyłącznie z równolatkami. Co godne podkreślenia wszystko to zgodnie z wytycznymi UCI.

Nie trudno zauważyć organizacji zawodów, nie od dziś wiadomo, że nie myli się ten, kto nic nie robi. Jednak wydaje się, że Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów ze swojego zadania wywiązało się znakomicie. Organizatorzy niemal natychmiastowo reagowali na bieżące sytuację i wystarczy wspomnieć sobotni wieczór, kiedy ze względu na przyjazd wielu kolarzy postanowiono przedłużyć pracę biura zawodów, a w niedzielę całkowicie przemodelowano godziny otwarcia. Po raz pierwszy postanowiono zorganizować mistrzostwa w ramach jednego dnia i tu kolejny sukces – wszyscy startowali razem przez co miało się poczucie wielkiego kolarskiego święta, które było okazją do spotkań, rozmów i wymiany wzajemnych doświadczeń.

Patrząc na to wszystko zupełnie z boku, z dystansu, wydaje się, że nie mogłoby być to możliwe, gdyby nie wkładać pracy wielu osób – władz miasta, partnerów komercyjnych, miłośników kolarstwa, wolontariuszy. Wydaje się, że Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów potrafiło poskładać wszystkie elementy w jedną całość, tworząc dobrze naoliwiony organizm.

Brawo ŻTC!

Adam Wacław Parczewski

osoba blisko związana z kolarstwem

.

Komunikat prasowy

Żyrardów, 24.07.2017

Mistrzostwa Polski w Serocku za nami

Wielkie kolarskie święto w Serocku za nami! Jednego dnia, trzy mistrzostwa – Mistrzostwa Polski masters i cyklosport, Mistrzostwa dla Amatorów oraz Mistrzostwa Polski branży IT w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. To był dzień prawdziwych sportowych emocji na najwyższym poziomie.

Jako pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy w ramach Mistrzostw dla Amatorów, a tuż za nimi trwała zagorzała walka o tytuł najlepszego kolarza branży IT. Znakomita frekwencja oraz wysoki poziom sportowy sprawił, że walka o końcowe zwycięstwo trwała do ostatnich metrów. Wśród kobiet w kategorii Amatorów triumfowała Agata Sobota (FTI Racing Team), wśród panów Mateusz Mikulski (kategoria - M2), Michał Przybysz (M3), Przemysław Zieliński (M4 – GK Gryf Tczew), Jerzy Rostek (M5 – RT Erkado Kraśnik), Zbigniew Bukowski (M6 – Ostre Koło Lubawka). Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Polski branży IT to najszybsi na mecie byli, wśród kobiet – Patrycja Meksa (BiekTime Team), zaś w kategoriach męskich – Przemysław Blokus (M20 – TA KO Team), Piotr Knapczyk (M30 – New Age Fitness – SklepRowerowy.pl), Paweł Światlak (M40 – Seven - Perceptus Team), Maciej Chmielewski (M50 – Polonia Warszawa MTB), Andrzej Polak (M60).

Następnie do rywalizacji stanęli mastersi. Od początku wiadomo było, że czeka na kibiców wiele ciekawych sportowych potyczek, ale najlepszy w swojej kategorii mógł być tylko jeden. Co chwilę próbowano tworzyć kolejne ucieczki bardziej udane, lub mniej. Ostatecznie tytuł Mistrza Polski wśród pań wywalczyły – Izabela Blok (CK20), Marta Gogolewska (K30 – Merx Team Wągrowiec), Magdalena Chmielewska (K40 – Warszawski Klub Kolarski). Wśród panów triumfowali – Kacper Kistowski (CM20), Michał Ładosz (M30 – KKT Hetman Lublin), Tomasz Kowalski (M40A – BIKE CENTER ATAK SPORT Świdnica), Adrian Jach (M40B – Oponeo.pl), Jarosław Chojnacki (M50A – ActiveJet), Artur Spławski (M50B – Merx Team Wągrowiec), Lechosław Michalak (M60A – GKK Grodzisk Mazowiecki), Zbigniew Ziemlewski (M60B – GOK LZS Mały Rudnik), Zbigniew Bielski (M70A – GK Gryf Tczew), Helmut Szewczyk (M70B), Zbigniew Michalski (M80+ - Retro Rowery Duda Team).

Szczegółowe wyniki dotyczącej kolarskiej rywalizacji w Serocku dostępne są TUTAJ.

bambit

oferta

bambit

realizacje

bambit

kontakt