FIT, RED i W BIEGU na WIELKIM FINALE

ŻTC

Wpis dodano: 05-09-2016

Finał na 100-lecie Żyrardowa i 20-lecie Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów

Niedziela przyniosła rozstrzygnięcia w największych cyklach wyścigów szosowych organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów - ZTC.

Pod wspólnym szyldem

ŻTC od kilku lat rozwija kilka niezależnych organizacji współzawodnictwa sportowego. Trzy z nich miały miejsce podczas finałowej imprezy zorganizowanej na terenie AQUA ŻYRARDÓW.

Pierwsi ruszyli biegacze rywalizujący w biegu ulicznym „ŻYRARDÓW W BIEGU” – na dystansie 10 km zaprezentowała się setka uczestników. Wstęgę na mecie pierwszy przeciął Karol Frelik z LKS Osuchów , wśród pań wygrała Monika Glonek-Sikora z LKS Koluszki. Była to już trzecia odsłona tego biegu i jak zwykle uczestnicy pokazali dobre przygotowanie do zawodów. Najstarszą uczestniczką była Pani Choińska Krystyna, gratulujemy kondycji i pogody ducha.

Punktualnie w samo południe na trasę ruszyli kolarze – bez mała 200 uczestników dwóch cykli SUPER PRESTIGE I FIT RACE walczyło o prymat w klasyfikacji generalnej i o liczne nagrody, wśród których główne trofeum stanowiły tygodniowe pobyty w czteroosobowym apartamencie w Zakopanem. W tych zmaganiach dopiero finałowa edycja miała przynieść rozstrzygnięcia w większości kategorii. Stąd zażarta walka na całej trasie. Najliczniejsza grupę startową stanowili uczestnicy cyklu FIT RACE – to forma wyścigu ze startu wspólnego, gdzie wszystkie kategorie jadą razem na jednym dystansie. Pokaz przygotowania fizycznego i kunszt technicznej jazdy pokazali zawodnicy startujący w kategorii RED w SUPER PRESTIGE. Jest to kategoria specjalna – autorski pomysł ŻTC – dopuszcza ona osoby, które skończyły czterdzieści lat do startu na najdłuższym dystansie wraz z najmłodszymi uczestnikami. W tym sezonie kilkakrotnie kolarze z tej kategorii wyprzedzili młodzież na finiszu pokazując mistrzostwo sportowe.

POZNAJ ZWYCIĘZCÓW SUPER PRESTIGE I FIT RACE 2016

Obecny rok zaowocował bardzo znaczącymi rocznicami – 100-lecia Żyrardowa i 20-lecia Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. Jak na sportową organizację przystało akcenty obchodów rocznicowych znalazły się w programie finałowej edycji. Wspólne zdjęcie Członków ŻTC i toast 20-lecia wzniesiony na koniec imprezy pokazały grupę aktywnych sportowców , zapaleńców i organizatorów w jednym.

Rangę imprezy wpisanej w obchody 100-lecia Miasta podkreślił Pan Prezydent Wojciech Jasiński, wręczający wszystkim zwycięzcom trofea i nagrody.

Ten sezon był najlepszym organizacyjnie sezonem dla ŻTC , a było to możliwe dzięki wsparciu licznych i hojnych sponsorów:
ZYRARDOWSKIE STOWARZYSZENIE WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
EMKA SA
GEOTERMIA MAZOWIECKA SA
PED-BRUK
GRUPA AUTO WIMAR
AKTIVE-JET
GOGGLE
DELL
SEQUENCE
BAKALLAND
BANK BGŻ BNP PARIBAS

Podziękowania dla Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Służb Medycznych, którzy zabezpieczali przebieg zawodów.

Działania ŻTC zostały wsparte przez dwa kluby kolarskie, dla których mamy specjalne podziękowania. ARMAG-SPORT z Serocka i V-MAX z Mińska Mazowieckiego.

Warto przypomnieć, że tegoroczny cykl ogólnopolskich szosowych zmagań kolarskich organizowany przez ŻTC miał przed finałem w Żyrardowie 10 odsłon.

Zawitaliśmy do Grójca, Mińska Mazowieckiego, Mrozów, Rawy Mazowieckiej, Nowego Kawęczyna, Dębego Wielkiego, Góry Kalwarii, Mszczonowa, Serocka i Białej Rawskiej.

W roku przyszłym planujemy dalszy rozwój naszych zawodów. Szczegółowe plany przedstawimy na przełomie roku,a już teraz zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.ztc.pl gdzie publikujemy wszystkie informacje , zdjęcia i filmy z naszych imprez.

ŻTC

bambit

oferta

bambit

realizacje

bambit

kontakt