MSZCZONÓW GÓRĄ

ŻTC

Wpis dodano: 14-08-2016

Relacja z etapu ŻTC BIKE RACE - 14 08 2016

MSZCZONÓW GÓRĄ – 8 etap ŻTC BIKE RACE - 14 sierpnia 2016

Wielkie kolarskie wydarzenie w Powiecie Żyrardowskim przechodzi do historii. Zawsze kiedy udaje się połączyć siły organizatorów, entuzjastów kolarstwa, życzliwych ludzi i szczodrych sponsorów - mamy wspaniałe efekty. Nie inaczej było i tym razem w gościnnym Mszczonowie.

W ostatnia niedzielę - 14 sierpnia - na nowej 22 kilometrowej rundzie spotkali się uczestnicy dwóch cykli – SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Pomysł na ten fantastyczny ogólnopolski projekt zrodził się kilka lat temu w Żyrardowskim Towarzystwie Cyklistów. Z roku na rok wyścigi SUPER PRESTIGE nabierają rozmachu, gromadząc na starcie coraz większą liczbę kolarzy wyczynowych z kraju i zza granicy. Od tego roku wyścigi te zostały uzupełnione formułą startu wszystkich kategorii razem na jednym dystansie – czyli cyklem FIT RACE. Dodatkowym smaczkiem jest możliwość startu w tej serii na dowolnym rowerze co przełamuje barierę dostępu do szosowego ścigania

W niedzielny poranek na parkingi ośrodka TERMY MSZCZNÓW wjechały samochody z rejestracjami Białegostoku, Częstochowy, Jeleniej Góry, Szczecina, Kielc, Łodzi, Lublina i wielu innych miast z całej Polski. Tradycyjnie największą liczbę stanowili kolarze z terenu Mazowsza.

Punktualnie o 12:00 ( wraz w dźwięcznym sygnałem z wieży Mszczonowskiego Ratusza ) na starcie stanęli kolarze podzieleni na 4 grupy startowe. Każda z nich była poprzedzona samochodem pilota. W ten sposób rozpoczęła się rywalizacja w 19 kategoriach na dystansach od 22 do 110 km.

Emocjonującej rywalizacji na trasie towarzyszyła liczna grupa kibiców i kilka mediów w tym telewizja TJN24 – prowadzące relacje on-line z całej imprezy. Świetna pogoda pozwoliła na ściganie na całej trasie – w wyniku tego współzawodnictwa wyłoniliśmy zwycięzców wśród których byli:
Agnieszka Śpica
Magdalena Przeworska
Łukasz Zaręba
Adrian Jach
Dariusz Leduchowski

i wielu innych – kompletne wyniki na stronie www.ztc.pl

Takie imprezy udaje się organizować dzięki ludziom z pomysłem, inicjatywą, charyzmą i zaangażowaniem. Tutaj wielkie słowa uznania dla Gospodarza Mszczonowa Pana Burmistrza Józefa Kurka oraz całej rzeszy zaangażowanych w to ogólnopolskie przedsięwzięcie osób.

Kolejna kolarska uczta czeka nas już za tydzień w Serocku, a następne etapy to 28 sierpnia Biała Rawska i wielki finał 4 września w Żyrardowie , którego dodatkową atrakcja będzie bieg na 10 km – ŻYRARDÓW W BIEGU.

ZAPRASZAMY NA RELACJE FILMOWE TELEWIZJI TJN24
ŻTC

bambit

oferta

bambit

realizacje

bambit

kontakt