DRUGA CZEŚĆ SEZONU Z ŻTC

ŻTC

Wpis dodano: 29-06-2016

jeszcze można wygrać cały cykl

druga połowa sezonu 2016 – PRZED NAMI !!!

Od sierpnia zacznie się druga odsłona tegorocznego sezonu szosowego z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Kolarze maja do dyspozycji dwa cykle wyścigów szosowych.

SUPER PRESTIGE to cykl wyścigów szosowych , w których kolejne kategorie startują na dystansach od 25 do 130 km - dopasowanych do wieku. Dla młodszych duchem i ciałem uczestników, którzy przekroczyli czterdziestkę stworzyliśmy kategorię specjalna RED – ta kategoria startuje zawsze na najdłuższym dystansie razem z dwudziesto- i trzydziestolatkami.

FIT RACE to cykl wyścigów szosowych, w których wszystkie kategorie wiekowe startują razem na jednym dystansie liczącym od 50 do 70 km. W tych zawodach można wystartować na dowolnym rowerze.

Inauguracja drugiej części sezonu odbędzie się 7 sierpnia w Górze Kalwarii na znanej już od 5 lat trasie – tym razem wydłużonej o jeden dodatkowy podjazd. Pozwoli to na, jak to ma miejsce w tym sezonie prawie zawsze, start wszystkich uczestników o jednej godzinie. Finisz jest poprzedzony podjazdem – w końcu ścigamy się w „Górze” – a cała baza zwyczajowo zostanie zlokalizowana na ul. Sajny w centrum miasta.

Tydzień później - 14 sierpnia - zapraszamy do Mszczonowa. Bez wątpienia to jedna z najciekawszych tegorocznych tras - znacznie zmieniona w stosunku do lat poprzednich. Baza zawodów zlokalizowana będzie na terenie zespołu basenów TERMY MSZCZONÓW, co pozwoli na schlodzenie się po wysiłku. Sama runda prowadzi szosoami na południe od Mszczonowa. Fimisz znajduje się na runku, w samym centrum miasta, z dojazdem wąskimi i krętymi uliczkami, co preferuje lepszych technicznie zawodników.

Po emocjach związanych z wyścigami w Górze Kalwarii i Mszczonowie przeniesiemy się nad Zalew Zegrzyński do Serocka. W tym miejscu zagościmy po raz pierwszy. Spotkanie 21 sierpnia w miejscowości z pięknym jeziorem i okolicznymi lasami przez które poprowadzona jest 20-to kilometrowa runda – jak ulał pasuje do wakacyjnych klimatów sierpnia. Baza zlokalizowana jest na terenie szkoły przy ul. Pułtuskiej w centrum miasta.

Dalej już z górki, a właściwie trochę pod - 28 sierpnia ŻTC zaprasza po raz pierwszy do Białej Rawskiej, gdzie mile pofałdowana trasa będzie, mam nadzieję, dużą atrakcją. Także baza zlokalizowana na terenie OSIR-u – Rodzinnego Parku Rozrywki przy ul. Jana Pawła II w Białej Rawskiej pozwoli na zachowanie klimatów kończących się wakacji. Pogoda na pewno pozwoli, a gościnne lokalne Władze już zapraszają, do kąpieliska miejskiego znajdującego się na terenie Parku. Start ostry nastąpi z bazy zawodów a finisz znajduje się na końcu rundy w centrum miasta.

Sezon wyścigów SUPER PRESTIGE i FIT RACE kończymy tradycyjnym finałem w Żyrardowie. Pierwsza niedziela września – teren gościnnego ośrodka AQUA ŻYRARDÓW przy ul. Jodłowskiego jest tradycyjnym miejscem bazy naszych ostatnich tegorocznych zawodów. Natomiast przygotowana trasa została zupełnie zmieniona i zamiast 11 kilometrowej rundy pojedziemy po 25 kilometrowej pętli ze startem i metą w bazie zawodów. Ranga wyścigu – PUCHAR POSLKI MASTERS przyciągną czołówkę kolarzy mastersów i amatorów. Przed zmaganiami kolarzy – już po raz trzeci – zaprezentują się biegacze uczestnicy w biegu ulicznego ŻYRARDÓW W BIEGU.

Finałowa edycja jest jedną z imprez wspierających obchody 100-lat Żyrardowa i 20 lat Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. Jak na tak szacowny finał przystało imprezę zakończymy uroczystą dekoracja zwycięzców – poza tradycyjnymi pucharami i nagrodami rzeczowymi wśród zwycięzców w kategoriach cyklu SUPER PRESTIGE rozlosujemy nagrodę główną cyklu - TYGODNIOWY POBYT W 4-OSOBOWYM APARTAMENCIE w Zakopanem. Taką samą nagrodę rozlosujemy wśród zwycięzców cyklu FIT RACE, a wszyscy zwycięzcy otrzymają okolicznościowe koszulki liderów. Obecni na miejscu uczestnicy tegorocznego ŻTC BIKE RACE wezmą udział w losowaniu bonów DOBRYCH SKLEPÓW ROWEROWYCH.

Wszystkie nagrody jak i całą organizację cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE wspierają :

Pan WOJCIECH JASIŃSKI Prezydent Żyrardowa
Pan WACŁAW JACEK ADAMCZYK Burmistrz Białej Rawskiej
Pan DARIUSZ ZIELIŃSKI Burmistrz Góry Kalwarii
Pan JÓZEF GRZEGORZ KUREK Burmistrz Mszczonowa
Pan SYLWESTER EDWIN SOKOLNICKI Burmistrz Serocka

Wielkie podziękowania dla sponsorów EMKA S.A. , GEOTERMIA MAZOWIECKA S.A. , ŻYRARDOWSKIE STOWARZYSZENIE WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOSCI , FIT4YOU, POLAR, ARMAG SPORT, DOBRE SKLEPY ROWEROWE, PED BRUK oraz współdziałającym z nami KOMISJI MASTERS PZKol, MAZOWIECKO-WARSZAWSKIEMU ZWIĄZKOWI KOLARSKIEMU, OKRĘGOWEMU ZWIĄZKOWI KOLARSKIEMU W ŁODZI, KLUBOWI V-MAX, KLUBOWI CYKLOMANIACY.PL ; portalom KOLARSTWOMASTERS.PL, WYSPORTOWANI.PL oraz redakcji ŻYCIA ŻYRARDOWA.

Wszystkim pięknie dziękujemy i do zobaczenia na trasach wyścigów.

Organizatorzy.

bambit

oferta

bambit

realizacje

bambit

kontakt